Pytania? Zadzwoń ! +48 667 942 464

01/07/2013

Projektując stronę www należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że internautów cechują swoiste przyzwyczajenia, według których poruszają się po danym serwisie.  Będąc po stronie konsumenta zależy nam na tym, aby strona na pewno szybko ładowała się, była przejrzysta, a wiadomości do których chcemy dotrzeć były łatwo wyszukiwane. Jeśli natrafi na utrudnienia i czuje się nieswojo wówczas zniechęcony zazwyczaj ją opuszcza. Nie musi się tak dziać o ile pamiętamy o podstawowych, uniwersalnych zasadach.

Autor: Ada
19/03/2013
Mozilla wprowadza Open Badges - projekt dzięki któremu, każdy będzie mógł uzyskać formalne rozpoznanie umiejętności nabytych online i offline.

Tradycyjne certyfikaty i stopnie naukowe nie oddają w pełni przekroju umiejętności jakimi dysponujemy. Open Bagde ma ułatwiać rozpoznanie i identyfikację indywidualnych cech i umiejętności, np. aby z góry nie szufladkować kogoś z wykształceniem technicznym – taka osoba może świetnie pisać, a osoba z wykształceniem artystycznym może być znakomita w zarządzaniu.

Autor: Edita
11/03/2013

Dobór kolorystyki  jest jednym z najważniejszych aspektów każdego projektu.
Nie każdy projektant posiada dar tworzenia estetycznego i zgranego schematu kolorystycznego. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest korzystanie z koła barw.


Koło barw jest graficznym modelem obrazującym zasady mieszania się kolorów i prezentuje widmo ciągłe światła białego, w którym kolor fioletowy płynnie przechodzi po okręgu w kolor czerwony (promieniowanie widzialne od najkrótszej do najdłuższej długości fali). Barwa zmienia się w taki sposób, że pomiędzy barwami podstawowymi znajdują się kolory podobne, a naprzeciwko najbardziej kontrastowe barwy.

Autor: Natalie
04/03/2013

W 2011 i 2012 roku światem SEO mocno zatrzęsły dwa nowe mechanizmy, wprowadzone przez inżynierów Google. Mowa o dwóch aktualizacjach ‘search engine’ Google’a – Panda i Pinguin Update.

Pod budzącymi sympatię nazwami kryją sie algorytmy, w założeniu sprzyjające internautom. Inżynierowie najpopularniejszej wyszukiwarki postawili sobie za cel podniesienie jakości zwracanych wyników – jak najbardziej adekwatnych do zapytania, wartościowych treści. Obydwie aktualizacje to modyfikacja automatu oceniającego strony. Ich zadaniem jest wyeliminowanie spamu w wynikach wyszukiwania.

Zapewne nie raz wpisywałeś interesujące słowo kluczowe, a w odpowiedzi w wynikach pojawiły się niekoniecznie satysfakcjonujące strony o niejasnej, gramatycznie niepoprawnej treści, napakowane słowami kluczowymi. Jeśli zdarzyło się to również Tobie, wiesz jak bardzo może być to irytujące.

Autor: Edita
28/02/2013

Wiele osób pyta, co wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania?

Jest to temat rzeka, gdyż grup czynników mających znaczenie przy pozycjonowaniu, jest co najmniej kilkanaście. Ich waga w pozycji strony w wynikach wyszukiwania zmienia się praktycznie przy każdej zmianie algorytmu wyszukiwarek. Tym, który w ostatnim czasie stanowi silny czynnik wewnętrzny strony, jest czas ładowania strony.

Dlaczego czas ładowania stron jest tak istotny przy pozycjonowaniu?

Żeby zobrazować to zagadnienie wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację...

Autor: Marcin